CLT un koka paneļu kombinēta māja Nīderlandē

ZTC ir pabeidzis projektu Nīderlandē, Amsterdamā. Tika būvēta koka majas, kur koka paneļi kombinēti ar CLT. Ēkai ir redzamas CLT iekšsienas, atdalošās sienas, kā arī pārsegums. Mājas norobežojošās ārsienas ir būvētas koka karkasa sistēmā. Uzbūvētā ēka ir privātmāja ar plašumu un dažviet ar griestiem vairāku stāvu augstumā.

ZTC ir pabeidzis projektu Nīderlandē, Amsterdamā. Tika būvēta koka māja, kur koka paneļi kombinēti ar CLT. Ēkai ir redzamas CLT iekšsienas, atdalošās sienas, kā arī pārsegums. Mājas norobežojošās ārsienas ir būvētas koka karkasa sistēmā. Uzbūvētā ēka ir privātmāja ar plašumu un dažviet ar griestiem vairāku stāvu augstumā.

Šobrīd esam pabeiguši mājas 1. kārtu no trijām. Ēkai ir uzbūvēti 3 stāvi, kur koka paneļi kombinēti ar CLT. Turpmākajās būvniecības kārtās paredzēts mājai piebūvēt vēl 2 stāvus koka karkasā. Šobrīd noris sarunas ar ēkas pasūtītāju par otrās kārtas izbūvi, kuru paredzēts pabeigt vasaras vidū. ZTC būvētajai ēkai beigu stadijā ir paredzēti 5 stāvi, tādēļ atbilstoši Nīderlandes būvnormatīviem, tai tika ievērotas paaugstinātas dzīvojamās mājas ugunsdrošības prasības.

Māja ir ūdensdroša un nosegta, projektēta un ražota kā arī būvēta, lai māju nākotnē paplašinātu. ZTC būvētā māja ir iebūvēta starp 2 dzīvojamām mājām. Ēkai ir lieli skaisti logi un metāla rūsējošā fasāde (Corten). Šobrīd mājas fasāde ir metāliskā krāsā, bet jau drīzumā tā sāks rūsēt un mainīs krāsu.

Ilgtspējīga būvniecība

Šī ēka ir būvēta kā bezplēvju ēka, kur izmantoti ekoloģiski materiāli. Māja būvēta, izmantojot ilgtspējīgas būvniecības principus. Radot kvalitatīvu, videi un veselībai draudzīgu dzīves telpu, tiek veicināta gan ekoloģiskā, gan ekonomiskā un sociālā ilgtspējība. Tas ir veids, kā dzīvot videi un veselībai draudzīgāk. Novembra vidū veiktais Blower door test pierāda, ka ZTC būvētā māja ir energoefektīva.

ZTC veicamo darbu sarakstā bija koka majas ražošana un montāža no ārpuses gatavai mājai. Tāpat tika montēti fasādes kombinētie risinājumi, jumta segums, logi un durvis kā arī iekšdarbi pabeigti līdz baltajai apdarei, ieskaitot ģipškartona montāžu ugunsdrošības prasību nodrošināšanai.

ZTC apgūst jaunu materiālu

ZTC būvētai koka paneļu māja, kas kombinēta ar CLT, Nīderlandē saņemti labi caurlaidības testa rezultāti

Gaisa caurlaidības testa rezultāti ZTC Nīrderlandē būvētajai koka paneļu mājai, kas kombinēta ar CLT

prefab house