Pabeigts augšstāva piebūves projekts viesnīcai Itālijā

2020. gada martā ZTC noslēdza augšstāva piebūves projektu ar 210 m2 grīdas platību uz esošas viesnīcas ēkas Auerā, Itālijā.

Ēkas renovācijas projekta ietvaros klients savai viesnīcai nojauca jumtu, lai uzbūvētu papildu stāvu plašai dzīvojamai telpai. Šādā projektā ātra montāža un mazais koka konstrukciju svars ir vispiemērotākais risinājums, lai netraucētu viesnīcas darbu kā arī veiktu papildus stāva izbūvi jau esošajai ēkai. Ēkai ar izbīdīti balkoni, kā arī stāvas, slīpas jumta plaknes, kas veidotas no kopnēm. Izliektās ēkas formas dēļ visā ēkas garumā nav divu vienādu kopņu.

Ēkai ir lieli laidumi un plaša dzīvojamā istaba ar izmēriem 7×7 m, tāpēc jumtā lietotas speciāli pasūtītas līmsijas. Arī jumta pārkarēs ir redzamas līmsijas.

Visās konstrukcijās ir izmantoti ekoloģiski risinājumi. Sienas pildītas ar celulozi un noklātas ar kokšķiedras siltuma izolāciju. Šādā veidā konstrukcijām tiek panākta lieliska termiskā inerce, kas Itālijas siltajā klimatā ir ļoti svarīgi. Ēkā nav lietota tvaika izolācija klasiskā tās izpratnē, bet gan “elpojošas” tātad tvaiku caurlaidīgs slānis. Konstrukcijas tvaika kontroles funkciju veic OSB 18 mm biezumā, kurš ir hermetizēts visā plaknē. Šie risinājumi ļauj panākt stabilu un patīkamu mikroklimatu telpās ar mazāku aktīvo HVAC sistēmu palīdzību.

ZTC darbu apjoms

Zemgales tehnoloģiskais centrs nodrošināja ēkas būvkonstrukciju projektēšanu, ražoja būvelementus un organizēja būvkopmplekta piegādi uz objektu. Sākotnēji tika paredzēts, ka ZTC veiks arī montāžu, bet saistībā ar COVID19 un situāciju Eiropā ar klientu vienojāmies, ka montāžas darbus veiks klienta organizēta brigāde uz vietas.