8 padomi, kā izvēlēties vislabāko ģimenes mājas projektu

Mājas izvēle var būt viens no visaizraujošākajiem brīžiem mūžā! Jāizdara daudz izvēļu – kurā pilsētā dzīvot, kurā apkaimē vēlos audzināt ģimeni, kādas ir manas prioritātes pašai mājai – īstā mājas izvēle ir liels lēmums. Vēl svarīgāk ir tas, kā ģimene izmantos māju un parūpēties, lai tā sader ar dzīvesveidu. Tāpēc telpu plānojums ir viena no svarīgākajām izvēlēm. Jāizvērtē mājas dimensijas un formas, kā arī telpu savienojums vienai ar otru. Piedāvājam 8 efektīvus soļus, lai palīdzētu izvēlēties Jums piemērotāko telpu plānojumu.

1. Izlemiet cik liela māja vislabāk derēs Jūsu ģimenei

Ne katrai ģimenei ir vajadzīga pils un ne visas ģimenes jutīsies ērti mazā divu guļamistabu mājā. Telpu plānojuma izvēlei būtu jāsākas, apsverot, cik liela māja ir piemērotākā Jūsu ģimenes lielumam un dzīvesveidam. Novērtējiet, cik guļamistabas būs nepieciešamas bērniem un ar cik vannas istabām pietiks Jums un viesiem. Mājas izmēram jābūt pirmajam apsvērumam.

ģimenes mājas projektu

2. Izlemiet, kāda tipa mājoklis iederas izvēlētajā būvniecības vietā

Mājas novietojums var būt noteicošs tam, kāds ir piemērotākais Jūsu ģimenes mājas projekta plānojums. Plašāks zemes gabals ļauj būvēt lielāku vienstāvu māju, kas var būt labākā izvēle, ja mājā dzīvos ģimenes loceklis ar īpašām vajadzībām. Tomēr jāņem vērā, ka izdevīgāk ir mājas telpas izvietot stāvos, jo tas samazina izmaksas jumtam un pamatiem, rēķinot uz grīdas kvadrātmetru, ja Jūs izvēlaties vairāk nekā 2 guļamistabu māju. Vēl viens risinājums ģimenes mājas projektam var būt rindu mājas, ja plānojat savu mitekli būvēt pilsētā. Pirms ģimenes mājas projekta izstrādes, uzziniet, vai pašvaldība ir atļāvusi Jūsu zemesgabalu apbūvēt un ar kāda tipa mājām.

3. Ziniet sava budžeta robežas, izvēloties ģimenes mājas projektu

Būsim godīgi: katram no mums ir fantāzijas, kas sapņos virza domas uz lielāko un labāko. Bet pirms izvēlaties konkrētu ģimenes mājas projektu, apzinieties, kādas ir ar to saistītās izmaksas. Noskaidrojiet mājas būvniecības un uzturēšanas izmaksas, lai saprastu, kāda izmēra un tipa māja iekļausies Jūsu budžetā.

4. Konsultējieties ar speciālistu

Jūs varbūt zināt, ko vēlaties jaunajā mājā, bet speciālists palīdzēs izvērtēt faktorus, kas ir mazāk taustāmi. Tādi apsvērumi kā energoefektivitāte, dažādu risinājumu salīdzinošās izmaksas, uzturēšanas izmaksas, jaunākās tehnoloģijas, ekoloģiskums un citi faktori ir tie, ko palīdzēs izvērtēt speciālists.

5. Saprotiet telpu plānojuma plusus un mīnusus

Neviens ģimenes mājas projekts nav ideāls. Katram ir savi plusi un mīnusi un Jums nāksies izlemt, kas ir Jūsu prioritātes un ar kādiem trūkumiem varētu arī sadzīvot. Liela vitrīna dzīvojamās istabas sienā skaisti piepilda telpu ar dabīgo gaismu, bet var dārgi izmaksāt un ietekmēs apkures izmaksas. Plašs, atvērts telpu plānojums var padarīt neiespējamu strādāšanu mājās, ja, piemēram, bērni dzīvojamā istabā skatās TV. Izsveriet plusus un mīnusus, izvēloties īsto ģimenes mājas projektu.

ferdighus holiday house atpūtas māja

6. Saprotiet, vai varēsiet izmantot esošās mēbeles vai arī pirksiet jaunas

Mēbeļu izvēle var būt laikietilpīgs process, kā arī emocionāls izaicinājums. Ja vēlaties jaunajā mājā izmantot esošo furnitūru, nepieciešams to izmērīt un ņemt vērā ģimenes mājas projekta izvēlē vai izveidē. Arī pērkot jaunas mēbeles, jābūt redzējumam, kas derēs kurā telpā. Uzmanieties no telpu noēdošām, pārmērīgi lielām mēbelēm, kas Jūsu istabas padarīs mazākas vai pat nomācošākas.

7. Uzticieties savām izjūtām

Izvēloties ģimenes mājas projektu jāizvērtē mājas telpu izvietojuma ērtums. Istabām un palīgtelpām jābūt izvietotam tā, lai visi ģimenes locekli justos komfortabli. Piemēram, ģimene ar maziem bērniem varētu gribēt, lai galvenā guļamistaba atrodas starp bērnu guļamistabām, bet tīņu vecāki drīzāk gribēs savu guļamistabu nostāk.

sweden prefab hus ab5

8. Ja zināt, ko gribat – radiet savu

Protams, būtu jauki, ja būtu jau gatavs universāls ideālais ģimenes mājas projekts. Bet lielākoties, ja cilvēks ir izlēmis būvēt māju, viņš jau zina, ko grib un kā to vēlas redzēt. Jau esošu projektu var pārveidot, pietuvinot to pēc iespējas Jūsu vēlamajam ģimenes mājas projektam. Tāpat var radīt jaunu projektu, sākot no Jūsu skices, kas, saprotams, būs darbietilpīgāks process no Jūsu puses, bet piemērots tieši Jums no A līdz Z.

ZTC ir radījis daudzus projektus sākot no skices. Tipveida projektus ir iespējams pārveidot bez papildu maksas.