fbpx

Ekoloģiska māja pie Jelgavas

Ekoloģiska māja pie Jelgavas

Energoefektīva un ekoloģiska divstāvu dzīvojamā māja piecu vai sešu cilvēku ģimenei. Pusotra stāva mājā ir 7 istabas 270 m2 platībā. Pirmajā stāvā izvietota viesistaba, virtuve, tehniskā un saimniecības telpa, viesu guļamistaba, kabinets, ziemas dārzs un segta terase pie viesistabas. Otrajā stāvā atrodas galvenā guļamistaba ar tai piekļaujošos 16 m2 balkonu, ar plašu drēbju skapi un vannas istabu, trīs guļamistabas un vannas istaba. Mājai ir garāža ar atsevišķu noliktavas telpu un darbnīcu kopsummā 38 m2 platībā.

Ekoloģiska māja – risinājumi

Mājas fasādes sienas krāsotas ar „Biopin” firmas krāsām, kas izgatavotas no dabīgām eļļām. Fasādes apšuvums izgatavots no lapegles, kas ir dārgāks materiāls nekā priede vai egle, bet kalpošanas laiks, bez papildus virsmas apstrādes tai ir daudz ilgāks. Siltumizolācijai izmantotas kokšķiedru plāksnes un eko vate. Jumta segums – māla kārniņi. Māju apsilda “Nibe” siltumsūknis. Pirmajā stāvā izbūvētas siltās grīdas, otrajā stāvā radiatori. Kanalizācijas notekūdeņus attīra bioloģiskā attīrīšanas iekārta. Mikroklimatu mājā regulē pieplūdes – nosūces gaisa sistēma ar rekuperatoru, kas ieekonomē līdz 90% no mājas apsildei iztērētās enerģijas. Mājas saimnieks atbalsta „zaļu” dzīves veidu un būvēja jauno māju, rūpējoties par apkārtējo vidi un paša labsajūtu.

ZTC darba apjoms projektā

Zemgales tehnoloģiskais centrs nodrošināja pilnu būvniecības ciklu – pamatu izbūvi, mūrēšanas darbus, koka konstrukciju elementu projektēšanu, ražošanu, organizēja to transportēšanu un veica uzstādīšanu būvlaukumā, logu un durvju montāžu un jumiķu darbus, kā arī elektrības, santehnikas darbus un iekšdarbus.