fbpx

Koka mājas

Mūsdienās, laikā, kad pasaules vadošie būvnieki pieliek visas pūles, lai radītu maksimāli iespējamu ekoloģisku dzīves telpu cilvēkam, pieaug arvien vairāk ekoloģiski tīru, dabīgu materiālu pielietojums būvniecībā. Tieši koksne pieder pie tiem nedaudzajiem priviliģētajiem materiāliem, kuru plašais pielietojums būvniecībā ne vien padara mitekli ekoloģisku, bet arī labvēlīgi ietekmē mūsu planētas ekosistēmas stāvokli kopumā. Tas ir iemesls kāpēc koka mājas tagad visā pasaulē tiek uzskatītas par elitārām.

Šis ir viens no senākajiem un reizē arī modernākajiem būvveidiem. Koks kā būvmateriāls pats par sevi ir estētiska vērtība, un tas rada mājīgu un patīkamu noskaņu.

Koka būvniecības iespējas ir neierobežotas – no ērtas mītnes mūsu četrkājainajiem draugiem līdz pirtiņām, dārza un atpūtas mājiņām, lielākām vai mazākām dzīvojamām mājām, kā arī sabiedriskām celtnēm.

Apskati daudzdzīvokļu māju Beļģijā

Prefab house assembling koka mājas

Koka paneļu mājas pamatkonstrukcija ir slodzi nesošs koka karkass. Ražošanas cehā no kokmateriāliem tiek samontēti ēkas konstrukciju elementi jeb paneļi (sienas, pārsegumi un jumta konstrukcijas), kuri no abām pusēm apšūti ar norobežojošām plāksnēm un pildīti ar siltumizolācijas materiālu. Iespējams izvēlēties dažādus siltumizolācijas materiālus- akmens vati, ekovati u.c. Ražošanas cehā tiek iestrādāti arī logi un ārdurvis.

Tiek veikta fasādes un iekšējā pilnīga vai daļēja apdare. Ir iespējami dažādi ārējās apdares varianti – koka apšuvums ar vertikāliem apdares dēlīšiem, ar horizontāliem apdares dēlīšiem, ķieģeļu apdare, dekoratīvais apmetums, kompozītie vai plastmasas apdares dēļi.

Mājas būvkonstrukciju projekts tiek izstrādāts Vācu programmā SEMA. Jau pirms mājas ražošanas uzsākšanas ir iespējams apskatīties mājas vizualizāciju.

Būvējot māju no koka paneļiem, lielākais darba apjoms – mājas elementu: sienu, griestu un jumta lielizmēra konstrukciju izgatavošana notiek pēc precīza projekta ražošanas cehā. Mājas vissvarīgāko elementu tapšanu neietekmē lietus, sniegs un sals, līdz ar to nav nepieciešami antiseptiskie līdzekļi un paneļu mājas ir ekoloģiskākas, nekā tas ir būvējot jebkura cita būvveida māju.

Ražošanas procesā izmantojam Zviedrijā ražotas iekārtas, kas nozīmē augstu kvalitāti un precizitāti, bet par izejmateriāliem tiek izvēlēti tikai kvalitatīvi materiāli, kuriem ir Eiropas Savienībā derīgs kvalitātes sertifikāts.

Uzzini vairāk par koka māju projektēšanu!

ZTC montāžas darbus veic mūsu darbinieki, kas ir nozares speciālisti, sava aroda profesionāļi, tādējādi nodrošinot, lai māja būtu salikta tā, kā tas ir paredzēts projektā un būtu maksimāla kvalitāte.

Klientu ērtībai tiek piedāvāts plašs koka paneļu māju būvkomplektu pakalpojumu klāsts, tai skaitā – uzņēmuma saražoto koka karkasa konstrukciju piegāde un montāža Latvijā un ārpus tās. Atbilstoša pieprasījuma gadījumā uzņēmums var nodrošināt jebkuru apdares darbu un pakalpojumu izpildi, savukārt inženierkomunikāciju izbūves darbi tiek veikti, pieaicinot profesionālus un nepieciešamības gadījumā – licencētus sadarbības partnerus.

Uzzini vairāk par koka māju montāžu!


Dzīvo saskaņā ar dabu

Koka mājas paneļu sistēmā ir videi draudzīgas un sevī efektīvi apvieno kvalitatīvus dabīgos materiālus ar moderniem zinātnes sasniegumiem būvniecībā. Būvniecības tehnoloģijā ir sasniegts saprātīgs līdzsvars starp siltumizolāciju un gaisa caurlaidību, atstājot pozitīvu iespaidu uz mājas iemītnieku veselību.