fbpx

Kas ir infill paneļi?

Koka karkasa infill paneļi

Koka karkasa infill sienu paneļi ir projektēti, lai nestu tikai sava un fasādes svaru un tos ietekmējošās vēja slodzes, kas tos padara vieglus un viegli uzstādāmus. Šis risinājums ir visizplatītākais Ziemeļvalstīs dzīvokļu namiem ar četriem, pieciem vai vairāk stāviem. Zviedrijā infill paneļi tiek izmantoti ap 90% daudzdzīvokļu būvēm.

Ražošana

Koka infill paneļus izgatavo ražotnē uz darbagaldiem, lai panāktu augstu precizitāti. Paneļiem ražotnē var tikt uzstādīti logi, lai ietaupītu laiku un darbu objektā, samazinot projekta īstenošanas ilgumu.

Vairāk par koka paneļu ražošanu

Risinājumi

Pastāv divi galvenie infill paneļu uzstādīšanas veidi uz tērauda, betona vai mūra karkasa. Paneļus var uzstādīt pilnībā vai daļēji karkasa iekšpusē, vai arī ārpus karkasa. Komponentes var apšūt ar papildu apmetuma, mūra, koka vai citu apšuvuma slāni, lai panāktu vēlamo arhitekturālo efektu.

Vairāk par koka elementu projektēšanu

Koka infill paneļu priekšrocības

Koka infill paneļi ir ātri uzstādāmi, īsā laikā noslēdzot ēkas iekšpusi no laika apstākļu iedarbības. Tādejādi iekšdarbus var uzsākt daudz ātrāk nekā būvējot mūra infill sienas.  Visbiežāk iespējams papildus ietaupīt, neuzstādot stalažos, jo ātrā paneļu un fasādes uzstādīšana ļauj to darīt ar pacēlāju.

Infill paneļiem tiek efektīvāk izmantoti materiāli un darbs šo materiālu pārvietošanai, kā arī praktiski nerodas atkritumi objektā.

Koka karkasa sienas ir vieglākas un plānākas nekā mūra sienas pie tiem pašiem termoizolācijas rādītājiem, līdz ar to nerada lielu slodzi uz tās balstošajām konstrukcijām. Tam bieži ir liela nozīme ēku pārbūvēs, kur esošo pārsegumu noturība nav pietiekama lielām slodzēm.

Fasāžu sistēmas var stiprināt pie ēkas strukturālā karkasa vai koka infill paneļiem. Fasāde stiprināma vai nu tieši pie paneļa karkasa cauri izolācijas slānim, vai arī vispirms uz paneļiem stiprinājumus. 

Slimnīcām, skolām un līdzīgiem pielietojumiem koka infill ārsienu un starpsienu paneļu priekšrocība ir tas, ka tie ir pārvietojami, mainoties prasībām pret telpām ēkas dzīves cikla laikā. 

120 minūšu ugunsizturības laiks ir viegli panākams, izmantojot ugunsizturīgas plāksnes vairākos slāņos.

Ar koka infill paneļiem var panākt ļoti labu gaisā esošās skaņas izolāciju starp telpām 60 dB un vairāk.

Ļoti labus siltumizolācijas rādītājus panāk paneļiem ārpusē piestiprinot dažāda veida izolācijas plāksnes, izslēdzot siltuma tiltus. Tādejādi U-vērtību zem 0.2W/m²C var panākt ar mazāku sienas biezumu. Arvien stingrākās energoefektivitātes prasības ēkām ir viens no galvenajiem koka infill paneļu pielietojuma pieauguma iemesliem.

Koks ir atkārtoti izmantojams materiāls, kurā ogleklis noglabāts uz ilgu laiku, padarot to par lielisku risinājumu ēkas oglekļa pēdas nospieduma samazināšanai. Standartizētu paneļu izgatavošana ražotnē samazina atgriezumus un atkritumus un ļauj plānot optimālu transportēšanu uz objektu.

Piedāvāsim optimālo risinājumu Jūsu vajadzībām!

Prefab house assembling koka mājas