Lūkojot īstenot būvniecības projektu, bieži vien pasūtītājs izvērtē to, kādu būvniecības sistēmu izmantot – mūra, koka karkasa, betona u.c. Vienkārši paņemot un izmaksu aprēķinā aizvietojot betona vai tērauda konstrukcijas ar koku, būvniecības izmaksas var izskatīties dārgākas. Bet nepieciešams palūkoties dziļāk, lai pamanītu kā ražotas koka mājas izmaina būvniecību, un saprastu, ka tas ir veids, kā visizdevīgāk iegūt kvalitāti.
Priekšrocības
Pirmkārt, ja aplūko kā izmaksas ietekmē būvniecības īstenošanas laiks, tad koka paneļu mājas ļauj ietaupīt 50-60% laika ēkas būvniecībā pēc pamatu ielikšanas. Tas ir milzīgs laika ietaupījums. Vai tas ir nekustamā īpašuma attīstītājs, kam svarīgi ir rentabilitātes rādītāji vai privātīpašnieks, kam tradicionālajā būvniecībā ilgstoši būtu jāuztur divi īpašumi, topošā un esošā dzīves vieta – koka paneļu mājas pasūtītājam ļauj ātrāk īstenot projektu un sākt atgūt ieguldītos līdzekļus.
Otrkārt, koka konstrukcijas sver tikai ceturto daļu no betona konstrukciju svara. Tas nozīmē, ka nav nepieciešami tik masīvi ēkas pamati.
Treškārt, profesionāļu konstrukciju izgatavošana kontrolētā vidē standartizētā kārtībā, nozīmē, ka ēkas ir daudz precīzāk uzbūvētas. It sevišķi tad, ja arī montāžu veic pieredzējuši profesionāļi. Tas atvieglo visus sekojošos darbus – apdares darbus, apmešanu, elektrības ievilkšanu utt.
Līdz ar to, lūkojoties uz būvniecību kopumā un izvēloties pieredzējušu un pārbaudītu būvkompāniju, ar ražotām koka karkasa mājām par kvalitāti samaksā mazāk nekā ar citām būvniecības sistēmām.
Koka paneļu mājas sniedz vislielāko vērtību, ja mājas projekts jau no sākumpunkta ir izstrādāts, lai vislabāk izmantotu kokmateriālu labākās īpašības. Tas nozīmē, ka nepieciešams izvēlēties arhitektu, kas ir pieredzējis darbā ar koka karkasa ēkām, vai arī piesaistīt ražotāju, kas konsultētu pasūtītāju un arhitektu pēc skiču projekta izstrādes, kā projektu optimizēt, lai panāktu vislielāko vērtību.
Ēkas ekspluatācijā būtiski izmaksas ietekmē ēkas energoefektivitāte. Koka karkasa ēkām ir ļoti attīstītas pasīvās energoefektivitātes tehnoloģijas, lai iegūtu izcilas siltumizolācijas īpašības. Lai panāktu zemas mājas ekspluatācijas izmaksas, nav nepieciešams ieguldīt tik daudz līdzekļus aktīvajās energoefektivitātes tehnoloģijās kā saules paneļi, siltumsūkņi. Jo šādas tehnoloģijas, kas kā jau mehāniska tehnika, laika gaitā prasa izdevumus uzturēšanai. Ar koka karkasa konstrukcijām augstu siltumnoturību var iegūt ar plānākām konstrukcijām nekā mūra vai betona gadījumā, kas var būt būtisks ieguvums šaurākos apbūves gabalos.