fbpx

Koka paneļu māju ražošana

Efektīva koka karkasa māju ražošana nozīmē labu plānošanu un organizēšanu, kā arī produktīvas iekārtas, kas nodrošina tehnoloģiskā procesa operatīvu un precīzu izpildi. Koka karkasa māju ražošana ZTC paredz efektivitāti visos posmos – materiālu sagatavju izzāģēšanu pēc konkrētiem izmēriem, to pārvietošanu uz montāžas posteņiem, gatavo detaļu montāžu, to iepakošanu un transportēšanu uz gatavās produkcijas noliktavu. Nākamais posms ir gatavo mājas paneļu un koka konstrukciju transportēšana uz būvobjektu un māju montāža. Šādi plānota koka karkasa māju ražošana ļauj ātri un kvalitatīvi veikt māju būvniecību, kā arī veikt māju montāžu vietās, kur ir grūti vai neiespējami piekļūt ar lielizmēra būvtehniku.

Ēkas konstrukciju paneļos tiek ieklāta ekovate vai kokšķiedras vate, izmantojot jaunāko tehnoloģiju industriālo izolācijas ieklāšanas sistēmu. Ekovate un kokšķiedru vate salīdzinājumā ar minerālvatēm ļauj nodrošināt telpās patīkamu mikroklimatu ar stabilu temperatūru, gaisa mitrumu un labāku trokšņu slāpēšanu.

Ar industriālo izolācijas ieklāšanas sistēmu paneļos zem spiediena, datoram kontrolējot iepildītā materiāla daudzumu un blīvumu tiek ieklāta ekovate vai kokšķiedras vate. Tā tiek aizpildīti šaurākie stūri, lai mājai būtu labāka siltuma un skaņas izolācija, kā arī novērstu izolācijas sakrišanos laika gaitā, saplokot gaisa kabatām. Pēc iepildīšanas tiek veikta vizuāla kvalitātes kontrole, kas nav iespējams, izmantojot ierastās metodes.

Vairāk par siltumizolāciju mūsu mājās

Nesošajām koka paneļu mājas konstrukcijām no ārpuses tiek piestiprināta pretvēja plāksne, kuru vēl tiek noklāta ar pretvēja membrānu. Tādā veidā nodrošinot augstas siltumtehnikas īpašības un novēršot enerģijas zudumus. Savukārt no ēkas iekšpuses siltumizolācija tiek noklāta ar tvaiku izolāciju, kas tiek darīt, lai ēkas norobežojošās konstrukcijas un siltinājumu pasargātu no iekštelpu mitruma jeb tvaika un uzlabotu telpas mikroklimatu.

Vēja un tvaika izolācijas pieslēgumi pie konstruktīvajiem elementiem un savstarpējie pārlaidumi ZTC ražotnē tiek salīmēti ar attiecīgām līmlentēm, lai nemazinātu siltumizolācijas efektivitāti. Iespējams palielināt ēkas ugunsdrošību izmantojot fasādes un interjera apdarē ugunsdrošus materiālus.

Ēku koka karkasu iespējams sabiezināt ar papildus siltuma izolāciju pēc klienta vēlmēm. Šādi tiek veidotas pasīvo ēku konstrukcijas, kas palielina izdevumus klientam mājas būvniecībā, bet palielinās mājas siltumnoturību un samazinās vēlākos klienta izdevumus mājas apkurei un siltuma uzturēšanai.

Koksnei piemīt liela stiprība, kas ļauj to izmantot vietās, kur jāiztur lielas slodzes, smagumi un spriegumi. Līdz pareizam mitruma daudzumam izžāvēta koksne var saglabāties ļoti ilgu laiku, kas mērāms pat vairākos gadu simtos. Mūsu ražoto māju koka konstrukcijām lielāko daļu tiek pielietoti kokmateriāli, kas atbilst C16 (mazāk nozīmīgās konstrukcijās – starpsienas uc.) un C24 (nesošajās konstrukcijās) stiprības normām, tie ir rūpnieciski žāvēti, kas pēc tam tiek kalibrēti, tad sašķiroti pēc stiprības pakāpes un Eiropas savienības prasībām atbilstoši marķēti ar CE atbilstības marķējumu. Pēc vajadzības un kokmateriālu pielietojuma vietas kokmateriāli tiek apstrādāti vai impregnēti ar dažādiem koksnes aizsardzības līdzekļiem, kas būtiski paildzina to kalpošanas laiku.

Mājas ārējā un iekšējā apdare

Standartā piedāvājam koka apdares dēļus, kuri ir krāsoti ar lazūras krāsām (paliek redzama koksnes struktūra) vai akrila krāsām, kas pilnībā vai daļēji nosedz koksnes struktūru. Ir pieejami visdažādākie krāsu toņi. Apdares dēļu krāsošana notiek slēgtās telpās, kur to krāsošanas procesu neietekmē klimatiskie laika apstākļi, kas būtiski uzlabo fasādes kvalitāti un to ilgmūžību. Piedāvājam dažādu koku sugu apdares dēļus (egle, priede, lapegle, eksotiskās koksnes uc).

ZTC piedāvā dažāda veida fasādes apdares:

  • ķieģeļu vai akmens mūris;
  • apmetums vai dekoratīvais apmetums;
  • metāla profili;
  • ķieģeļu vai akmens flīzes;
  • dažādas kokskaidu un cementa šķiedru celtniecības plātnes;

Interjera apdares iespējas ir neierobežotas, iespējami visdažādākie apdares veidi un materiāli:

  • koks;
  • dažādas kokskaidu un cementa šķiedru celtniecības plātnes;
  • ģipškartons;

SIA Zemgales tehnoloģiskais centrs var nodrošināt jebkurus apdares darbus un pakalpojumu izpildi

Prefab house assembling koka mājas

Dzīvo saskaņā ar dabu

Koka paneļu mājas ir videi draudzīgas, kas sevī efektīvi apvieno kvalitatīvus dabīgos materiālus ar moderniem zinātnes sasniegumiem būvniecībā. Būvniecības tehnoloģijā ir sasniegts saprātīgs līdzsvars starp siltumizolāciju un gaisa caurlaidību, atstājot pozitīvu iespaidu uz mājas iemītnieku veselību.