fbpx

ZTC piedalās modulārās renovācijas mācību materiālu izstrādē

Pēc vairāk nekā diviem gadiem aktīva darba pie modulārās renovācijas procesa attīstīšanas MORE-CONNECT partneri, tai skaitā SIA “Zemgales tehnoloģiskais centrs” (ZTC), ir sagatavojuši mācību moduļus inženieriem, amatniekiem, arhitektiem u.c. Mācību moduli sagatavoti piecām Eiropas valstīm, tai skaitā Latvijai, ņemot vērā vietējās vajadzības un specifiku. 2017. gada septembra sākumā tiks izziņots apmācību grafiks. Detalizētākai informācijai lūdzu sazinieties ar vietējo pētniecības partneri; Latvijā – Rīgas Tehnisko universitāti.

Eiropas būvniecības sektors šobrīd nav spējīgs piedāvāt pilnīgu risinājumu dziļajai renovācijai, lai radītu gandrīz nulles enerģijas ēkas par saprātīgu cenu. Celtniecības procesam parasti ir slāņu struktūra un daudzi darbi tiek veikti būvlaukumā, kuros iesaistītas daudzas apakšnozares, kā rezultātā rodas papildu izmaksas un brāķa riski. Tā kā ēku renovācija ir ilglaicīga un neizdošanās riskiem procesā, ēku īpašnieki vilcinās renovēt savu īpašumu.

Par projektu

MORE-CONNECT ir Eiropas savienības H2020 programmas pētniecībai un inovācijai finansēts projekts. MORE-CONNECT cenšas attīstīt ražotus, multifunkcionālus renovācijas elementus ēkas kopējai norobežojošajai konstrukcijai (fasādei un jumtam) un montāžas celtniecības pakalpojumus. Ražotus elementus apvienotu, izvēlētos un kombinētu gala lietotājs, balstoties uz tā specifiskajām vajadzībām.

Modulārās renovācijas ražota paneļa prototips, ko Rīgas Tehniskajai universitātei izgatavoja ZTC.