Apbalvots Zviedrijā realizētais objekts

Pirmdien, 6.martā A.Čehova Rīgas Krievu teātrī svinīgā ceremonijā tika noskaidrotas Latvijas labākās būves un būvnieki konkursa “Latvijas Būvniecības gada balva 2016” ietvaros. SIA “Zemgales tehnoloģiskais centrs” realizētais objekts – koka paneļu ēka, bērnudārzs Bro ciemā, Zviedrijā – nominācijā “Jauna sabiedriskā ēka” ieguva 2. vietu.

ZTC bērnudārza būvniecībā darbojās kā apakšuzņēmējs. Objekta, koka paneļu ēkas, apjoms ir 2 stāvu ēka ar 870 m2 apbūves laukumu. Bērnudārzs atrodas Bro ciemā netālu no Stokholmas, kur lielākā daļa māju ir ar vertikālo apdares dēli, līdz ar to bērnudārzs ļoti labi iekļaujas vidē. Bērnudārzs ir projektēts, lai būtu pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Tehnisko rasējumu izstrāde ilga aptuveni divus mēnešus, ražošana 2,5 mēnešus un būvniecība 4 mēnešus. Veicot šos darbus paralēli, objekts tika pabeigts 6 mēnešos

Par konkursu

Konkursa „Latvijas Būvniecības Gada balva 2016” misija ir popularizēt drošas, inovatīvas, augstvērtīgas un estētiski kvalitatīvas ēkas un būves, kas tapušas Latvijas Republikas teritorijā vai ārpus tās, ja par projekta realizāciju atbildīgi ir Latvijas pilsoņi – būvnieki, projektētāji, konstrukciju ražotāji u.c. Konkursa organizēšanas mērķis ir paaugstināt būvniecības, projektēšanas un arhitektūras nozares prestižu sabiedrībā. Tas tiek panākts popularizējot labas prakses pieredzi Latvijā un aiz tās robežām.